с. Самарське. Самарський ДНЗ

site administrator
6 груд. 2011 08:42

ІНФОРМАЦІЯ ПРО РОБОТУ
ПЕДАГОГІЧНОГО КОЛЕКТИВУ ДНЗ «СОНЕЧКО»

Дитинство – це особливий унікальний період життя людини. Відомо, що розвиток дитини залежить від багатьох факторів і особливо середовища. В якому виховується дитина. Середовище розвитку дитини в цілому – це комплекс матеріально-технічних, санітарно-гігієнічних, ергономічних, естетичних, психолого-педагогічних умов, які забезпечують організацію життя дитини і дорослих в дошкільному освітньому закладі.
Названі умови покликані задовольнити життєво-важливі потреби людини, забезпечити її безпеку, охорону життя та здоровя.
        Крім того вони повинні відповідати його духовним і соціальним потребам – пізнавальним, естетичним загальнокультурним, комунікативним.
Державні вимоги до психолого-педагогічних умов виховання і навчання складаються із трьох компонентів:
1.                    вимоги до змісту і методів виховання і навчання, які реалізуються в дошкільному навчальному закладі відповідно до програм і педагогічних технологій;
2.                    вимоги до характеру взаємодії педагога з дітьми;
3.                    вимоги до середовища розвитку дитини.

Дошкільний навчально-виховний заклад «Сонечко» здійснює свою діяльність відповідно до чинного законодавства «Положення про дошкільний виховний заклад України», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України за №688.
Навчально-виховний процес у дошкільному закладі здійснюється відповідно до програм виховання і навчання дітей дошкільного віку «Дитина», згідно «Базового компонента» та Закону України «Про дошкільну освіту», та за Базовою програмою розвитку дитини дошкільного віку «Я у світі».
Основним циклом роботи в нашому д/закладі є навчально-виховний та оздоровчий періоди.
У дитячому садку визначена українська мова навчання та виховання підростаючого покоління.
05.10.2001 року після капітального ремонту відбулося відкриття ДНЗ «Сонечко»
Навчальний рік розпочався вдало, група поповнилася новими дітлахами. З новими силами стали до роботи працівники д/заклад.
Для успішного розв’язання важливих завдань колектив д/садка систематично і планомірно проводить роботу з дітьми.
Працівники д/закладу: Л.А.Кривуля, О.Г.Іванченко – вихователі та Н.М.Колєснік – помічник вихователя допомагають дітям усвідомити своє призначення в навколишньому світі, навчають бачити цікаві моменти в їхньому житті, які копім відтворюють у своїх розповідях, малюнках, поробках, іграх.
Навчальний процес в групі проводиться вихователями в нетрадиційній формі, використовуючи при цьому різні методи і прийоми, створюється позитивно-емоційний клімат, щоб дітям було цікаво і весело не тільки на заняттях, але й під час прогулянок, свят, конкурсів, розваг і т.д.
Весь освітньо-виховний процес спрямований на удосконалення фізичної та психологічної підготовки дитини до активного життя, що забезпечує оздоровчу спрямованість та індивідуальність підходу в контексті рішень національної доктрини розвитку особистості. Реалізація завдання «Зміцнення і збереження здоров’я дітей» здійснюється завдяки систематичній роботі колективу з методичною службою. Проведено поглиблений огляд дітей спеціалістами
Систематично проводиться дихальна гімнастика та гімнастика для очей.
Ранкова гімнастика, гімнастика пробудження, фізкультурні заняття, фізкультхвилинки проводяться систематично.
В групі можна почути бесіди та попереджувальні інструктажі з техніки безпеки. Заповнюються паспорти здоров’я на кожну дитину. В літній період діти вживають соки, свіжі фрукти, овочі з саду та городу д/садка.
Для оздоровлення дітей, крім повітряних та сонячних ванн використовуються ніжні ванни (обливання прохолодною водою, та ходьба босоніж по мокрій траві, обтирання махровим полотенцем). В оздоровленні дітей успіх буде при наявності зв’язку в проведення профілактичних і лікувальних заходах між дошкільним закладом і сім’єю. Форми роботи з батьками носять характер індивідуальних бесід, консультацій, гігієнічних рекомендацій, групових і загальних зборів. Влаштовуються тематичні куточки здоров’я та виставки-бюлетні.
Для здійснення особистісно-орієнтованого підходу до кожної дитини вихователь відвідувала дітей вдома, проводила бесіди з батьками та діагностування дітей.
Педагогічна діяльність не може бути однозначною і завжди пропонує гнучку шкалу вирішень, зумовлених багатьма обставинами. Такий погляд на неї відкриває простір для творчості та новаторства.
Вдосконалення періодичної майстерності вихователів, розширення та поглиблення знань відбувається через самоосвіту, а також методоб’єднання вихователів. Також педагоги підвищують свою кваліфікацію на курсах перепідготовки в ДОППО.
Колектив д/закладу опрацьовує державні та законодавчі документи, які визначають пріоритетні напрямки розвитку національної освіти.
У дитячому садку працюють люди, які ставляться до дітей з особливою увагою та турботою.
Харчування дітей здійснюється за рахунок батьківської плати, коштів Самарської с/ради та благодійницької діяльності АФ «Нібас».
Незважаючи на труднощі сьогоднішнього дня колектив д/садка зберіг існуючу матеріально-технічну базу. Це дає змогу успішно оздоровлювати, виховувати і навчати дітей.
В сучасних умовах треба докладати усіх зусиль, щоб дошкільний заклад перетворився на розвивальне начально-виховне середовище, яке сприяє забезпеченню емоційного, інтелектуального та фізичного комфорту вихованців.